Горщики з автополивом

Горщики з автополивом

Такі ємності для домашніх рослин дуже зручні для зайнятих і забудькуватих людей, а також для тих, хто часто виїжджає з дому. Використовуючи технологію автополива, можна не турбується про частого поливу квітів і лише іноді заповнювати запаси води в спеціальному резервуарі. Існує кілька варіантів горщиків і кашпо, в яких використовується технологія автополива:

  • Керамічні горщики з автополивом.

Одне з властивостей глини - пориста структура - використовується для квіткових ємностей з автополивом. В середині горщика знаходиться резервуар, в який заливається вода. У разі пересихання грунту, резервуар пропускає достатню для рослини кількість води. Якщо земля добре зволожена, вода в грунт не надходить. Цей варіант автополива розробив і впровадив промисловий дизайнер з США Джоуї Рот.

  • Пластикові горщики з автополивом.

Пластикові миски з автополивом зазвичай складаються з двох ємностей, вставлених одна в іншу, при цьому рослина висаджується в меншу (внутрішню ємність). Між ємностями є досить великий зазор, в який наливається вода. Через днище вода в необхідній кількості надходить безпосередньо в грунт до коріння рослини. Виробники такого посуду обіцяють, що рослини, висаджені в них, можна не поливати від двох тижнів до трьох місяців.

Єдиний недолік - система автополиву працює тільки в разі, якщо рослина доросле і має об'ємне кореневище (якщо корінь рослини не розвинений і знаходиться біля поверхні грунту, він не отримає достатню кількість вологи, так як вода для поливу надходить знизу) Молоді рослини необхідно поливати традиційним способом.